5 Tem 2015

Doctor Stranger Kore dizisi konusu

doctor stranger benim için hayal kırıklığımı desem park hoona dizi sonuna kadar bayıldımmı desem bilemiyorum şimdi neden hayal kırıklığı diyecek olursanız dizi sonuna kadar oh soo Hyun 'un baş rol olmasını dilemekle geçirdim bana göre
dizide en oturmamış şey baş rol karakterdi dizi sonuna kadar kızı kötü olarak gördük sonunda onunla oldu ne olursa olsun ben hala diyorum ki oh soohyun olmalıydı dizi genel olarak hoşuma gitti sadece ben yan rol kızı daha bi sevdim yinede eğlenceli ve farklı bi filmdi.

Adı: Doctor Stranger 
Tür: Dram, Romantik, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 20
Oyuncular 
Lee Jong Suk - Park Hoon
Jin Se-Yeon - Song Jae-Hee / Han Seung-Hee
Kang So Ra - Oh SooHyun
Park Hae Jin - Han Jae Joon 

KONUSU 

Park hoon,annesi ve babası boşanmış sevimli küçük bir çocuktur. Babası güney kore'nin en iyi kalp cerrahıdır. park hoonun babası kozey korenin liderini kurtarmak için başkanın emri ile k. koreye gider ve başkanın ameliyatını gerçekleştirir savaş durumu düzeldikten ve başkan kurtulduktan sonra tekrar dönecekleri sırada g.korenin başkanı tek başına kahraman gözükmek istemesinden dolayı park hoonu ve babasını öldürmelerini ister ama oradaki askerin yardımıyla öldürülmezler ve k.kore vatandaşı olarak geri dönerler. kuzey korede doktorluk yapmaya devaam ederler bu sırada park hoon'da babası gibi doktor olarak eğitim görmektedir.


Song Jae-Hee, Park Hoon' unun kız arkadaşıdır. Park Hoon, Jae-Hee' nin ailesiyle tanışmak için evlerine gitmeye karar verir fakat evde kimse yoktur ve her yer darmadağındır. Jae-Hee' nin babası yasa dışı işler yapmakla suçlanır. Ailesiyle birlikte hapise atılır. 

park Hoon Jae-Hee' yi aramaya devam eder. Bu sıra da başarılı bir doktor olmuş, hastanede çalışmaya başlamıştır.Park Hoon hastane çalışırken iki yaralı gelir. Yaralıların birinin durumu daha ağırdır. Park Hoon yaralıların yüzlerine baktığın da Jae Hee ve babası olduğunu fark eder. Jae Hee' nin iki böbreği de iflas etmiştir ve ölmek üzeredir. Jae-Hee' nin babası kendinden böbrek nakli yaparak kızını tedavi etmesini ister. Park Hoon Jae-Hee' yi tedavi eder ve onu Güney Kore' ye götürmeye kara verir.


Ama planlar Park Hoon' un düşündüğü gibi yürümez ve Güney Kore konsolosluğu onları kabul etmez. Bu sıra da Kuzey Kore askerine yakalanırlar. Jae-Hee askerler tarafından vurulur. Park Hoon Güney Kore' ye gitmiştir. Jae-Hee' nin yaşayıp yaşamadığını öğrenmeye çalışır çünkü onun öldüğüne inanmaz.

Bu sıra da mesleğini yapamayacağını düşünür ve yakın bir dostuyla suculuk yapmaya başlar. Bir gün hastaneye su götürürken. Jae-Hee' ye benzeyen birini görür ve bu işin peşine düşmeye karar verir. İnsan tacirleriyle görüşür ve Jae-Hee' nin Kuzey Kore de mi yoksa Güney Kore de mi olduğunu öğrenmeye çalışır. 


Hastaneye su dağıtımına geldiği sıra da bir hasta görür, hastanın durumu acildir fakat diğer doktorlar yoğun olduğundan kimse hastayla ilgilenmemektedir. Park Hoon bu durumu fark eder ve müdahalede bulunur.
Bu durum hastane çalışanları karşısında yargılansa da bir süre sonra  o hastane de doktorluğa başlar.

Park Hoon' un başarısını hasta çalışanları ve doktorlarda fark eder. Bir hastayı gözü kapalı ameliyat edebilecek yeteneğe sahiptir. Bu durum Jae-Joon' u rahatsız etmeye başlamıştır çünkü onun kadar başarılıdır ve kız arkadaşı Soo-Hyunla oldukça yakındır.


Oh Soo-Hyun, Park Hoon' un çalıştığı hastanenin yöneticisinin kızıdır. Oldukça zeki, güzel ve başarılı bir doktordur. Haksızlığa gelemeyen cesur bir kadındır. Jae-Joon' un kız arkadaşıdır.


Han Jae-Joon, zeki, başarılı, yakışıklı ve örnek gösterilecek bir doktordur. Hastane' nin en başarılı ve yetenekli doktorlarından biridir. Soo-Hyunla ciddi bir ilişki düşünüyordur ve ileride hastanenin başına geçmek için çalışıyordur fakat bu o kadar kolay olmayacaktır. Artık hastanede onun kadar başarılı ve yetenekli bir doktor vardır. Hem kariyerini hem de kız arkadaşını elinden alabilecek kadar güçlü bir rakibi olduğunu düşünür.Hastanede ki diğer doktorlardan biri de Seung-Heedir. Seung-Hee, Park Hoon' u tanımadığını ve kendisinin Jae-Hee olmadığını söylese de Park Hoon onun Jae-Hee olduğunun farkındadır. Ama Jae-Hee olmadığını söylediği için ona inandığını söyler.


 Park Hoon ve Soo-Hyun yakınlardır. Bu durum Soo-Hyun' un hoşuna gitse de Jae-Joon'un hoşuna gitmez. 


Ülkenin başbakanını ameliyat olacaktır ve ameliyatın kimin yapacağının karar verilmesi için Park Hoon ve Jae-Joon' un yarışmasını ister. Yarışma galibi başbakanı ameliyat edecektir. Diğer yandan Soo-Hyun, Park Hoon' dan hoşlandığının farkına varır ve ona duygularını ifade etmek ister fakat durum hiç umduğu gibi değildir.


Vee efsane Sahne :)


Seçtiğimiz videolar : 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...